Przemyśl, 28-02-2022, cztery dni po napaści Rosji na Ukrainę

Poniżej przedstawiam treść mojego czwartego wpisu w tej sprawie na FB z dnia 28 lutego 2022 roku oraz zamieszczam wykonane przeze mnie zdjęcia. W pamięci wiele faktów się zaciera, natomiast odświeżenie treści kilku wpisów wraz ze zdjęciami ma na celu pokazanie realiów tamtych dni oraz niesamowicie ofiarnej postawy społeczeństwa Przemyśla (i nie tylko) w obliczu tych tragicznych wydarzeń.

Dosłowna treść mojego wpisu z 28.02.2022 jest następująca:

Przemyśl, poniedziałek, 28.02.2022

Dzisiaj szykowaliśmy paczki z żywnością, środkami higienicznymi i lekami dla naszych bliskich, znajomych i nieznajomych, którzy pozostali na Ukrainie. Dzięki ludziom dobrej woli jutro rano ruszamy w stronę Ukrainy z naszymi paczkami.

Kieruję słowa wdzięczności i uznania dla naszych funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy mają nas pod swoją opieką. Dziękuję również innym wolontariuszom, którzy w tak krótkim czasie dołączyli swoje paczki do naszego transportu. Jak już przetestujemy ten sposób pomocy to później powinno być łatwiej.

Punkt buforowy na ulicy Lwowskiej wciąż działa i przyjmuje „na tymczasem” uchodźców skąd kierowani są dalej. Wszyscy w Przemyślu wykazują niebywałą determinację i chęć pomocy.