AMIGO jako strona niekomercyjna od 1 stycznia 2022 roku

Od 1 stycznia 2022 roku strona AMIGO.WROC.PL jest stroną internetową nie związaną już z prowadzoną w latach 1997-2021 działalnością gospodarczą pod nazwą AMIGO Biuro Usług Turystycznych (1997-2017), a później AMIGO Science Food Travel (2018-2021). Jakiekolwiek materiały komercyjne z tamtych lat na stronie amigo.wroc.pl są wyłącznie materiałami archiwalnymi i nie stanowią żadnej oferty handlowej.

Zakończenie działalności komercyjnej podyktowane było względami praktycznymi związanymi z sytuacją branży turystycznej w czasach pandemii związanej z Covid-19 jak również nowymi regulacjami prawnymi (dotyczącymi także jednoosobowych działalności gospodarczych), które zaczęły obowiązywać dnia 1 stycznia 2022. W nowych realiach prowadzenie tej dodatkowej działalności przestało mieć sens ekonomiczny, zwłaszcza w kontekście nowych uregulowań związanych ze składką zdrowotną.

W rodzinne przedsięwzięcie AMIGO zaangażowany byłem wraz ze swoją Małżonką Beatą przez niemal ćwierć wieku. Tego doświadczenia nikt nam nie odbierze. Przez cały czas prowadzenia działalności gospodarczej pracowaliśmy i nadal zawodowo pracujemy w szkolnictwie średnim i wyższym. Od wielu lat popularyzujemy również badania naukowe dotyczące nisko-przetworzonej żywności naturalnej, regionalnej, tradycyjnej i ekologicznej.

Na stronie amigo.wroc.pl będziemy dalej – w miarę możliwości – dzielić się jako osoby prywatne naszą zdobytą wiedzą. Dotyczyć to będzie zarówno turystyki, jak również badań naukowych związanych głównie z żywnością (chociaż nie tylko).

Osoby chcące się z nami skontaktować mogą to uczynić wykorzystując dane w zakładce „kontakt”.