_Strona główna > Węgry > Budapeszt, Bratysława
Złączone Dunajem
(Budapeszt - Bratysława)
Wycieczka dwudniowa dla grup zorganizowanych
cena od 480 zł/os. (przy 45 osobach pełnopłatnych)

Parlament, Budapeszt

widok na Peszt

PROGRAM

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia w godzinach nocnych dnia poprzedniego. Nocny przejazd.
- zwiedzanie BUDAPESZTU (stolica rozłożona na dwóch brzegach Dunaju). Zwiedzanie Placu Bohaterów z Pomnikiem Millenium państwowości Węgier oraz przechadzka po Parku Miejskim z eklektycznym Zamkiem Vajdahunyad i wspaniałymi, neobarokowymi basenami Szechenyiego - zwiedzanie z  zewnątrz. Średniowieczna Buda z zamkiem królewskim, neogotyckim kościołem Macieja, Basztą Rybacką, cichą i nastrojową starówką. Po drugiej stronie rzeki: Peszt, XIX - wieczna, nowoczesna metropolia. Zachwycają: budynek Parlamentu, bazylika św. Stefana, czy dynamiczne peszteńskie ulice. Czas wolny. Obiadokolacja, przejazd do Bratysławy, zakwaterowanie, nocleg.


Baszta Rybacka i pomnik św. Stefana, Budapeszt

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- zwiedzanie BRATYSŁAWY. Kameralna starówka. Bratysławski Zamek - czworoboczny gmach z czterema wieżyczkami w narożach na wzgórzu nad Dunajem. W nim podpisano m.in. ustawę federacyjną między Czechami i Słowacją. Katedra św. Marcina, zbudowana na przełomie XIV/XV w., jest przykładem surowego gotyku. W tej świątyni koronowało się 11 węgierskich królów i 8 królowych, w większości z dynastii Habsburgów. Jedna z czterech średniowiecznych bram miejskich: Brama Michalska z połowy XIV w. Rynek z kamienicami i Starym Ratuszem (budynkiem łączącym w sobie wiele stylów: od średniowiecznej wieży, po XVIII wieczną Salę Sądową). Na południe od rynku stoi neorenesansowy Teatr Narodowy, zbudowany w latach 1884-1886.
- przejazd do ZAMKU DEVIN. W miejscu, gdzie Morawa wpływa do Dunaju wznoszą się ruiny. Zamek w połowie XIX wieku stał się symbolem odrodzenia narodowego, do którego pielgrzymowali patrioci. Z zamkowego wzgórza rozciąga się widok na Wiedeń i Alpy.
- zwiedzanie ZAMKU w SMOLENICACH (XV -wieczny zamek otoczony lasami, wybudowany u podnóża Małych Karpat) lub JASKINI DRINY (fascynujący ciąg wąskich szczelinowych korytarzy z przepiękną szatą naciekową).
- wyjazd do Polski.
- powrót do Wrocławia w godzinach wczesnonocnych.


Zamek, Bratysława

Katedra, Bratysława

Świadczenia wliczone w cenę:
- transport
- ubezpieczenie
- 1 x nocleg ze śniadaniem
- opieka pilota/ptzrwodnika miejscowego
- 2 x obiadokolacja

Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i po muzeach. Bilety wstępów płatne we własnum zakresie (ok.10 Euro) oraz ewentualnych biletów komunikacji miejskiej.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

_Strona główna > Węgry > Budapeszt, Bratysława
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 21.12.2010 - Maciej Oziembłowski (c)