_Strona główna > Słowacja > Bratysława, Devin, Mosonmagyarovar

Na styku trzech państw
(Devin - Bratysława - Mosonmagyarovar)
wycieczka dwudniowa dla grup zorganizowanych
cena od 380 zł/os. (przy 45 osobach pełnopłatnych)

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


Brama Michalska, Bratysława

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia w godzinach wieczornych dnia poprzedniego, nocny przejazd.
- zwiedzanie ZAMKU DEVIN na Słowacji. W miejscu, gdzie Morawa wpływa do Dunaju, wznoszą się ruiny. Zamek w połowie XIX wieku stał się symbolem odrodzenia narodowego, do którego pielgrzymowali patrioci. Z zamkowego wzgórza rozciąga się widok na Wiedeń i Alpy.
- przejazd do BRATYSŁAWY, zwiedzanie: kameralna starówka, Bratysławski Zamek - czworoboczny gmach z czterema wieżyczkami w narożach na wzgórzu nad Dunajem. W nim podpisano m.in. ustawę federacyjną między Czechami i Słowacją. Katedra św. Marcina, zbudowana na przełomie XIV/XV w., jest przykładem surowego gotyku. W tej świątyni koronowało się 11 węgierskich królów i 8 królowych, w większości z dynastii Habsburgów. Jedna z czterech średniowiecznych bram miejskich: Brama Michalska z połowy XIV w. Rynek z kamienicami i Starym Ratuszem (budynkiem łączącym w sobie wiele stylów: od średniowiecznej wieży, po XVIII wieczną Salę Sądową). Na południe od rynku stoi neorenesansowy Teatr Narodowy, zbudowany w latach 1884-1886.
- zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, degustacja wina z podbratysławskiej winnicy, nocleg.


Zamek, Bratysława

Devin

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- przejazd do miejscowości MOSONMAGYAROVAR na Węgrzech. Znajdują się tam termalne baseny. Kompleks sześciu krytych i otwartych basenów z różną temperaturą wody. Woda ze źródeł posiada właściwości lecznicze: pomaga w leczeniu schorzeń aparatu ruchowego.
- wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
- przyjazd do Wrocławia w godzinach nocnych.


Nowy Most, Bratysława

Świadczenia:
- transport
- 1 x nocleg
- 1 x śniadanie
- 1 x obiadokolacja z degustacją wina
- ubezpieczenie
- opieka pilota/przewodnika

Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz  obiektów i po muzeach. Bilety wstępów płatne we własnum zakresie (ok.12,5 Euro).

Dla grup zorganizowanych możliwość indywidualnej kalkulacji.
Strona główna > Słowacja > Bratysława, Devin, Mosonmagyarovar
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 21.12.2010 - Maciej Oziembłowski (c)