_Strona główna > Inne kraje > Myanmar (Birma)
Myanmar "Łagodny Uśmiech Buddy"
Impreza objazdowa; 16 dni
Cena wyprawy: 2080 USD
Cena biletu: 4200 PLN
TERMINY
12.02.2011 - 27.02.2011
04.10.2011 - 19.10.2011
05.01.2012 - 20.01.2012

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1: Warszawa - Bangkok
Zbiórka na lotnisku Okęcie w hali odlotów przy informacji. Wylot do Bangkoku przez jeden z portów lotniczych w Europie.

Dzień 2: Bangkok
Przylot do Bangkoku w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Rejs po kanałach Thonburi, gdzie podejrzeć można codzienne życie mieszkańców stolicy. Kolacja ze specjałami kuchni tajskiej. Dla chętnych regenerujący masaż lub przejażdżka tuk-tukami po China Town i dzielnicy klubów go-go Patpong.

Dzień 3: Bangkok - Yangon
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Yangonu (dawniej Rangoon), stolicy Myanmaru (dawniej Birmy). Powitanie na lotnisku przez lokalnego kontrahenta. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po dzielnicy kolonialnej. Późnym popołudniem zwiedzimy pagodę Szwedagon, która z racji relikwii - 8 włosów księcia Gautamy, czyli historycznego Buddy, jest jedną z najważniejszych świątyń buddyzmu w Azji. Podziwianie zachodu słońca nad Yangonem - miastem o niepowtarzalnej, choć powoli zanikającej atmosferze ;zagubienia w czasie;. Kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu.

Dzień 4: Yangon - Kyaikkhto
Wczesne śniadanie, transfer na dworzec kolejowy i przejazd pamiętającym brytyjskich kolonizatorów pociągiem do Kyaikkhto. Docieramy do podnóża Złotej Skały - celu pielgrzymek buddystów. Przejazd do średniej bazy, a następnie godzinny trekking do hotelu usytuowanego na samym szczycie góry. Po odpoczynku wycieczka do świątyni z pocztówkowym złotym głazem balansującym na krawędzi skał. Nocleg na szczycie. (Główny bagaż zostaje w hotelu w Yangon)

Dzień 5: Kyaikkhto - Bago
Zejście i przejazd do bazy Kimpum. Możliwość zakupu buddyjskich dewocjonaliów. Następnie przejazd do Bago i zwiedzanie starożytnej stolicy dynastii Mon i Birmańskiej. Powrót do Yangon, kolacja i upragniony nocleg.

Dzień 6: Yangon - Mandalay
Wczesnym rankiem transfer na lotnisko i przelot do Mandalay. Po wylądowaniu przejazd do pustynnej Amarapury. Po przybyciu wizyta w klasztorze Mahagandayon. Ponad 1000 mnichów zgodnie z dyscypliną spożywa ostatni posiłek o 10.15 rano, aby przez resztę dnia poświęcać się medytacji i innym praktykom buddyzmu terewada. Następnie oglądamy produkcję znanego ze swej jakości i wzornictwa jedwabiu. Zmieniamy środek lokomocji na wóz konny, przejażdżka przez malownicze, tradycyjne birmańskie wioski do miejscowości Inwa znanej z drewnianych klasztorów i świątyń. Rzut okiem na most z drewna tekowego U Bein i powrót autobusem do Mandalay. Kolacja i nocleg.

Dzień 7: Mandalay - Mingun
Po śniadaniu rejs prywatną łodzią do Mingun. Wizyta w największej na świecie ceglanej stupie przy dźwięku największego na świecie, rzecz jasna, dzwonu. Przyjazd do Mandalay w porze lunchu, zwiedzanie atrakcji miasta: świątyni Mahamuni - najświętszej w północnej Birmie, bogato zdobiony w drewnie Złoty Pałac buddyjskie sutry rzeźbione w jednym bloku marmuru - również największe na świecie! Dzień rekordów zwieńczamy widokiem ze wzgórza Mandalay na skąpane w promieniach zachodzącego słońca miasto. Kolacja i nocleg.

Dzień 8: Mingun - Bagan
Po wczesnym śniadaniu rejs po rzece Ayerwaddy w kierunku starożytnego miasta Bagan. W trakcie 10 godzinnego rejsu mijamy sanktuarium w Sagaing, most Ava, wyspę Inwa, flotyllę tradycyjnych łodzi rybackich i towarowych. Po zakwaterowaniu w hotelu przejazd na wzgórze gdzie czeka na nas zapierający dech w piersi widok na niekończący się las pagód. Obowiązkowe zdjęcia zachodu słońca. Kolacja i nocleg.

Dzień 9: Bagan
Śniadanie. Wizyta na targu Nyaung Oo. Zapoznanie się z produktami używanymi w birmańskiej kuchni, zakupy drobiazgów czy drewna thanaka. Zwiedzanie rowerem lub konną bryczką strefy archeologicznej i świątyń: Szwezigon, Htilominlo, Manuhar i innych oraz wizyta w jaskiniach Kyansitther. Po przerwie na lunch odrobinę bardziej przyziemna wizyta w warsztacie lakierniczym i możliwość zakupów lokalnych dzieł. W zależności od samopoczucia dalsze zwiedzanie i kolacja o zachodzie słońca nad rzeką. Nocleg.

Dzień 10: Bagan
Ciąg dalszy eksploracji Baganu: biblioteka, 800 letnie świątynie Szwegugyi, Pahtotharmyar i pozostałe. Program dostosowany do kondycji uczestników. Kolacja w hinduskiej restauracji. Nocleg.

Dzień 11: Bagan - Kalaw
Całodniowy przejazd z Bagan do Kalaw. Oprócz podziwiania krajobrazów przewidziane są krótkie przystanki, podczas, których spróbować można cukierki z palmowego soku, zdegustować lokalne trunki czy przypatrzeć się codziennemu życiu mieszkańców wsi. Po lunchu, w ramach zachowania kondycji pokonamy 777 stopni wulkanicznej góry Popa. Miejsce to jest wyjątkowo ważne dla wyznających animistyczny kult duchów Nat. Trasa podróży biegnie przez pasmo górskie Shan stanowiące podnóże Himalajów. W Kalaw zakwaterowanie, kolacja, masaż i nocleg.

Dzień 12: trekking w górach Shan
Całodniowy trekking do zamieszkałego w górach Shan plemienia Palaung. Trasa wiedzie przez sady pomarańczowe, pola ryżowe, plantacje herbaty i pagórki porośnięte przez drzewa piniowe. Po dotarciu do wioski czas na swobodne pogawędki z ubranymi w tradycyjne czerwono- niebieskie stroje mieszkańcami. Przewidziany jest piknik w wiosce bądź na polanie z widokiem na góry. Relaks na świeżym powietrzu. Powrót do Kalaw, nocleg.

Dzień 13: Kalaw-Pindaya- jezioro Inle
Po śniadaniu przejazd do liczących sobie ponad 200 milionów lat jaskiń w Pindaya. Pomiędzy formacjami skalnymi umieszczono około 8000 starożytnych wizerunków Buddy wykonanych z rozmaitych materiałów. Podczas dalszej podróży do jeziora Inle krótki postój w wytwórni parasoli. Po dotarciu nad brzeg jeziora transfer łodzią do hotelu zbudowanego na palach. Kolacja i nocleg.

Dzień 14: jezioro Inle
Po śniadaniu całodzienny rejs prywatną łodzią po fascynującym jeziorze Inle. Wizyta na targu, podglądanie skaczących kotów w jednym z klasztorów, wioska jubilerów, ruiny wioski Inn Dein. Na całym obszarze jeziora spotkać można ludność Inn Thar słynącą z charakterystycznego sposobu wiosłowania jedną nogą jak i uprawiania warzyw w ogrodach pływających na powierzchni wody. Rybna uczta i nocleg.

Dzień 15: jezioro Inle - Yangon
Śniadanie. Transfer na lotnisko i powrót do Yangon. Spacer po dzielnicy hinduskiej i chińskiej. Czas wolny spożytkowany na wizytę w kinie, muzeach, galeriach czy kawiarniach.

Dzień 16: Yangon - Bangkok - Warszawa / wyspa Ko Chang
Po ostatnim w Birmie śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Bangkoku. Przesiadka na lot do Europy. Przylot tego samego dnia.

Świadczenia wliczone w cenę:

-zwiedzanie wg programu
-zakwaterowanie w hotelach 3* w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem,
-transport na trasie: klimatyzowany autobus
-prywatna łódź do Migun i po jeziorze Inle
-prom i bryczki konne na wyspie Inwa
-przeloty wewnętrzne
-lokalni przewodnicy
-opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
-podatki klimatyczne
-opiekę pilota

Cen nie obejmuje:
-biletu lotniczego już od 4200 PLN
-dodatkowych posiłków w Birmie (ok. 100 USD na osobę)
-kosztów uzyskania wizy
-wydatków osobistych
-napojów
-napiwków dla kierowców i przewodników

Wizy:
Obywateli polskich obowiązują wizy: pobytowa turystyczna (do 28 dni). Można je uzyskać jedynie w placówkach dyplomatyczno-konsularnych Myanmar (najbliższa placówka znajduje się w Berlinie). Czas oczekiwania na wydanie wizy zależy od obciążenia urzędu. Do Myanmar można wjechać tylko przez przejścia graniczne w portach morskich i międzynarodowy port lotniczy Yangon Airport.

UWAGI:
min. liczba uczestników: 6 osób. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 350 USD.

EGZOTYKA jest dopiero systematycznie wdrażana na www.amigo.wroc.pl.
O dalesze informacje, inne kierunki, jeszcze nie zamieszczone na naszej stronie, pytaj drogą mailową lub telefoniczną.
_Strona główna > Inne kraje > Myanmar (Birma)
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony:03.02.2011 - Maciej Oziembłowski (c)