_Strona główna > Inne kraje > Czarnogóra,Albania,Macedonia
3 Perły Bałkanów
Czarnogóra-Albania-Macedonia
Wycieczka objazdowa 10 dni
cena od 1650 zł/os

Termin: 25.04 - 04.05.2014
Program wycieczki:

Dzień 1:
Wyjazd z Wrocławia do Serbii przez Słowację i Węgry. Przejazd do hotelu w okolicy Pożegi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Kontynuacja przejazdu przez Serbię do Czarnogóry. Na trasie malownicze krajobrazy: Kanion Tara - najdłuższy i najgłębszy w Europie, zwiedzanie kompleksu klasztornego z początku XIII w Morača. Przejazd do Budwy, po drodze zobaczymy byłą stolicę Czarnogóry Podgoricę dawniej Titigrad, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy na Czarnogórskiej Riwierze. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Zwiedzanie Budvy - Perły Czarnogóry, najważniejsze zabytki: Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd nad Zatokę Kotorską - największy i najgłębszy fiord południowej Europy (posiada cechy norweskich fiordów), zwiedzanie Kotoru, spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach zabudowa mieszkalna z XIV/XVII oraz Katedra św. Trifona patrona miasta, (W uznaniu wyjątkowej wartości historycznej części Kotoru został on w roku 1979 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.) Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Czarnogóry - Slovenska Plaża.
W godzinach popołudniowych, przejazd od dawnej stolicy Czarnogóry, Cetynii spacer po mieście z licznymi zabytkami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6:
Śniadanie. Wyjazdu w kierunku Albanii do Szkodra, miasta położonego nad Jeziorem Szkoderskim, centrum kulturalnego kraju, zwiedzanie: ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa, meczet, zabytkowe domy. Następnie przejazd do Kruje - "albańskiego Krakowa", spacer po mieście: Zamek Skanderbega - bohatera narodowego, meczet, bazar. Przejazd w okolice Tirany, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja. Przejazd do Durrës założone w 627 roku p.n.e. w czasach greckich kolonizacji pod nazwą Epidamnos. Dziś miasto jest to największym portem w kraju, zwiedzanie miasta: zabytkowa wenecka wieża, rzymski amfiteatr który do 1983 roku był zakopany pod ziemią. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja . Nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu wyjazd do stolicy Macedonii Skopje. Po drodze przejazd przez największy na Bałkanach Park Narodowy Mavrovo. Obejmuje on skalisty obszar Szar Płanina oraz górę Korab o wysokości 2764 metrów nad poziomem morza. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Sv. Jovan Biogorski. Dojazd do stolicy Macedonii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:
Po śniadaniu zwiedzanie miasta: twierdza Skopsko Kale ze śladami osadnictwa z epok neolitu i brązu, a także czasów rzymskich i bizantyjskich (obecnie trwają tam badania archeologiczne), cerkiew świętego Pantaleona w Nerezi, na przedmieściach Skopije, z 1161roku z zachowanymi freskami bedącymi wspaniałym przykładem malarstwa bizantyjskiego, kamienny średniowieczny most na rzece Wardar, meczet Mustafa Paszy, Pomnik Matki Teresy. W godzinach popołudniowych wyjazd z miasta w kierunku Polski. Nocleg w Serbii. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 10:
Kontynuacja przejazdu do Polski przez Węgry i Słowację. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
- transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, toaleta, barek, DVD)
- noclegi:
* 1 nocleg w okolicy Pożegi
*4 noclegi w Czarnogórze - Budva
*2 noclegi w Albanii
*1 nocleg w Macedonii
*1 nocleg w Serbii
- 9 śniadań; 9 obiadokolacji
- opieka pilota oraz lokalnych przewodników
- ubezpieczenie KL i NNW
- taksa klimatyczna.

UWAGI:
- Program wyjazdu jest ramowy i może ulegać modyfikacjom wg potrzeb grupy.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- Cena nie zawiera opłaty za napoje do obiadokolacji.
- Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów( ok. 50 Euro).

_Strona główna > Inne kraje > Czarnogóra,Albania,Macedonia
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 08.03.2014 - Maciej Oziembłowski (c)