_Strona główna > Czechy > Morawy
 
flaga Czech
Moravia
flaga Czech
Wycieczka dwudniowa dla grup zorganizowanych
cena od 280 złotych/os. (przy min.45 osobach pełnopłatnych)

PROGRAM

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia, przejazd do Ostrawy.
- zwiedzanie Ostrawy, trzeciego co do wielkości miasta Czech. Jest to typowy ośrodek przemysłowy. Rynek z budynkiem Starego Ratusza (dziś Muzeum Ostrawskie). Katedra Boskiego Zbawiciela z XIX wieku, w stylu klasycystycznym, uwagę zwraca kasetonowy strop. Spacer przez centrum pod budynek Nowego Ratusza. Park Miniatur, w którym zobaczyć można małe repliki m.in. Wieży Eiffla czy Big Bena.
- Kromierzyż: letnia rezydencja biskupów ołomunieckich. Pałac arcybiskupi z Ogrodem Kwiatowym i Podzamkowym, przykłady barokowej sztuki ogrodowej, usiłującej odnaleźć w przyrodzie idealny ład, stąd roślinność uformowana jest w regularne kompozycje. Czas wolny.
- przejazd na obiadokolację i nocleg do Přerova.

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- zwiedzanie Brna, jednego z najważniejszych miast królewskich: Stare Miasto z 2 rynkami - Zelný Trh ( z kolumną Św. Trójcy oraz fontanną Parnasa) i náměsti Svobody z zabytkową starówką (m.in. Schvanzuv palac z 1587 r.). Kościół św. Jakuba z XIII wieku, halowe założenie, uznawane za ostatnie wielkie gotyckie dzieło w Czechach. Katedra św. Piotra i Pawła, jedna z trzech wielkich gotyckich katedr w Czechach. Jej bryła widoczna jest z daleka. Wspięcie się na, Špilberk, dawniej twierdzę, w czasach Habsburgów więzienie polityczne. Ze wzgórza rozciąga się wspaniały widok na miasto.
- zwiedzanie jednego z piękniejszych miast Czech: Ołomuńca. Miasto posiada aż dwa rynki: Górny i Dolny. XIX wieczny ratusz, zabytkowe kamienice, 35 metrowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (wpisana na listę UNESCO w 2000 r.), słynne Ołomunieckie fontanny, stojące w różnych częściach starówki, nadają jej niespotykanie przyjemną atmosferę. Kościół św. Maurycego, posiadający organy budowane przez przedstawiciela rodu Englerów - sławnej rodziny organmistrzów. Podkreśleniem szczególnej atmosfery miasta jest neogotycka katedra, z największą na Morawach wieżą (ok. 104 metry). Dla chętnych możliwość zwiedzenia Muzeum Archidiecezjalnego z ciekawą ekspozycją skarbów metropolitów ołomunieckich. Czas wolny, obiad.
- wyjazd do Polski.

Ok.23:00 Wrocław

Fontanna Cezara, Ołomuniec

Katedra św. Wacława, Ołomuniec

 

Świadczenia wliczone w cenę:

- przejazd autokarem klasy turystycznej,
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
- opieka pilota,
- 1 nocleg ze śniadaniem,
- 2 obiadokolacje,

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie, ok. 150 CzK.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.
_Strona główna > Czechy > Morawy
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 17.11.2010. - Maciej Oziembłowski (c)